Mistr světové série pokeru WSOP Doyle Brunson kdysi řekl, že právě v Pokeru se projevují skutečné pocity lidí. Možná proto hra neztrácí svou popularitu po mnoho desetiletí? Změnily se generace lidí, nastaly revoluce a technologické průlomy, ale Poker zůstal na svém místě. Jen se změnil a změnil, ale lidí, kteří se do něj zamilovali, nebylo méně.

Hrát to je docela jednoduché, pokud znáte pravidla. Můžete si o nich přečíst, vyzkoušet si sílu v online video poker v kasinu, a když máte pocit, že jste připraveni, posaďte se na tradiční pokerový stůl s kamarády. Nezáleží na tom, jak přesně hrajete, hra zůstává stejná, stejně jako to, co zažíváme při hraní.

Trochu historie pokeru

Doba vzniku pokeru zatím mezi historiky vyvolává kontroverze. Těžko říct, kdy přesně tato hra poprvé spatřila světlo světa, když se objevila první pravidla. První zmínky o ní se objevily již v 16. století, ale karetní hry existovaly dávno předtím. Poker pochází z prvních karetních her, takže kdo ví, třeba se hrálo i ve starověkém Egyptě?

Takže první písemná zmínka o této hře se nachází v roce 1829. Anglický herec Joe Cowel ji popsal ve svých pamětech při vzpomínce na cestu po Americe. Nicméně, je známo, že tato hra se nenarodila v USA. S největší pravděpodobností se tam dostala spolu s rodáky z Francie. Nejprve se dostala do distribuce v zemích Louisiany, pak měla fanoušky na řece Missouri a pak Poker pokryl celou zemi. V té době byla pravidla hry poměrně jednoduchá-každý hráč měl tři karty a kombinace byly flash, pár a tři.

Navzdory zdánlivé jednoduchosti hry však upoutala i pozornost panovníků. V roce 1870 se pokerem začala zabývat sama královna Viktorie, kterou o hře informoval americký velvyslanec. Právě on sestavil první soubor pokerových pravidel. Karetní hra se rychle stala populární. Navíc se v ní konečně objevil psychologický prvek-pojem “blafování”, kdy hráči soutěžili ve výdrži a schopnosti oklamat soupeře.

Zajímavostí je, že poker byl dlouho pro kasino naprosto nezajímavý. Věřilo se, že je určen pouze pro soupeření hráčů, což znamená, že hazardní dům se nemůže podílet na rozdělení banky. Ale již v roce 1900 v USA byl přijat soubor pravidel této hry, se v roce 1967 v kasinu v Las Vegas založili první stoly pro poker, a v roce 1969 se konalo první turnaj na Техасскому hold ‘ em (je to jedna z nejpopulárnějších forem pokeru).

Hrajeme podle pravidel

Stejně jako všechny geniální, pravidla pokeru jsou jednoduchá. Hra je obvykle vedena balíčkem 52 karet. Počet účastníků se může lišit-od 2 do 10 osob. Nejprve rozdávají karty a pak začínají obchodní kola, hráči sázejí. V každém kole mají hráči dvě možnosti: vsadit nebo ukončit hru. Právě v této fázi se otevírají velké možnosti pro blafování. Často vyhrává ne ten hráč, který má silnou kombinaci, ale ten, kdo to dokáže přesvědčit ostatní. Na konci hry zbývající účastníci otevírají karty. V důsledku toho banka obdrží hráče, na jehož rukou bude seniorská kombinace, nebo ten, kdo zůstane ve hře poté, co všichni ostatní zachrání.

Existuje několik vítězných kombinací pokeru:

  • Pár-2 karty stejné důstojnosti. Například pár šestek, králů a tak dále.
  • Dva páry-dva páry karet stejné důstojnosti.
  • Tři karty stejné důstojnosti.
  • Street-kombinace 5 karet v pořadí. V tomto případě mohou být karty jakékoliv barvy.
  • Flash kombinace 5 karet stejné barvy.
  • Full House je kombinace dvojic a trojek.
  • Kare-4 karty stejné důstojnosti.
  • Street Flash je kombinace 5 karet stejné barvy, které jdou v pořadí.
  • Royal Flash je kombinace 5 starších karet stejné barvy v pořadí.

Hlavní kombinací je Royal Flush. Pravděpodobnost jejího pádu je velmi malá. Například v Texas Hold ‘ em se pohybuje od 0,0008 % do 4%. Nicméně, i přes tak nízké procento Royal Flash zůstává ceněný sen každého hráče.