Čas od času se hra Pokeru musí speciálně naučit. Ano, sedět u stolu, brát karty, Hodnotit skládací postavy. Když musíš blafovat. Znovu a znovu přijímat karty. A umět správně uhasit sázky. Učit se znamená hrát za peníze. A řekněme, na nějaké rozptýlené penny. Nebo na cukroví. Nebo na hračky.

Na všechny nesmysly, které nic nestojí. Tato hra se nazývá – ” pro jen tak.” Je to poker kvůli pokeru. Hra pro hru. Sama o sobě nic nestojí. Takže – buďte opatrní. Hrát za peníze v Pokeru se nedá. Bez peněz se poker stává naprostým nesmyslem.

Nicméně, někdy se to stane.

A lidé si sednou do party-jiné jen tak-pro čistý zájem. Otevírají karty předem. Dva páry jsou prý lepší než pár. Že blafovat musíte, když máte dobrou postavu. Diskutují o možnostech hry s otevřenými kartami. Na tom není nic hrozného. Hra s otevřenými kartami není hra. Jedná se o takzvanou “školu”, která zkoumá všechna tajemství pokeru. Ale opakuji, buďte opatrní. Poker bez peněz už není Poker. Není to ani parodie pokeru, neboť v parodii je zachován průběh hry a paroduje se jen její výsledek.

A jaký je průběh pokeru bez peněz?

Dobře, fikce. Hrát se ale nedá za peníze. Za to je lepší nahradit peníze něčím podstatným… ale praxe ukazuje, že nic podstatnějšího peněz neexistuje. Pak je možné hrát o peníze, ale na konci strany vrátit výhru svému majiteli-tomu, komu původně patřil. To je nejlepší způsob, jak hrát jen tak. Ale ne nejférovější. Pokud vyhrajete, můžete dát peníze majiteli. Není to škoda. A když nevyhrajete vy? Tak jak? Jak přesvědčit vítězného člověka, že výhra není úplně výhra. Co je třeba dát-a to vše na penny. A že ani on, ani vy nemáte právo na to, co už patří vám nebo jemu-na tu výhru, která už není výhra? Vidíte, jak těžké to je? Pak už je lepší hrát se sníženou sazbou.

Za peníze, ale za poměrně vysokou cenu. Pak i váš soupeř a budete mít své vlastní náklady-ty peníze, které stojíte, které zaplatíte za vaše školení. Mimochodem, je to platit – protože učení hry nemůže nic stát.

Hra o snížené peníze není hra “pro jen tak”.

Zde je odpovědnost za ztrátu-i když zatím malá. A euforie z výhry. A pojem peněžní bilance je něco, co nelze naučit bez peněžních nákladů. Koneckonců, vydělávání peněz vás také učí za peníze, že? Proč je třeba se učit hrát zdarma? Nad tím je třeba přemýšlet.