Přestože mnozí zastávají názor na nemožnost přestat hrát, stále existuje několik tipů. Zvažte nejoblíbenější z nich a komentovat:

  • uzamknout ve všech kasinech

Názor odborníka BNC:podle mého názoru naprosto nesmyslný. Už nyní existuje více než tisíc kasin, jejichž blokování bude trvat velmi dlouhou dobu. Navíc ne všechna kasina mají licenci (mluvíme o “sopky”), a proto nebudou blokovat účet.

A co je hříchem, licenční kasina také ne všechny blokují účty. Sledování nových kasin je velmi problematické a pravidelné vyhledávání takových kasin pravděpodobně nebude podporovat pokusy “zapomenout” na kasina. Co říci o tom, že v době registrace kasina bude lákat vás superbonusů!

  • dát všechny peníze příbuzným

Názor experta BNC: jak se říká, “prasečí špína se vždycky najde” a lze najít 1 000 záminek, jak si vzít peníze. Při hledání peněz jsou hráči velmi vynalézaví. Nezruší přitom nikdo ani půjčování peněz.

  • vyhledejte pomoc odborníků

Názor odborníka BNC: na mé paměti není žádný psycholog/psychik ani někdo jiný, kdo by dokázal člověka zbavit závislosti na hře. Pokud pomáhají, pak jen na krátkou dobu, po které dochází k narušení a ještě větším ztrátám. Velmi účinnou metodou může být pouze společnost anonymních hráčů, protože to je místo, kde můžete vidět důsledky ludomanie a lidí, kteří dosáhli dna. Ale buďme realisté, ti, kteří jsou jen na začátku cesty a jsou stále velmi sebevědomí, nemohou přijmout selhání druhého, upřímně věří, že se k tomu nedostane.

Přestat hrát lze jen tím, že si uvědomíte ” dno ” (dluhy, ztráta rodiny, nedostatek normálního života atd.). Problém těchto lidí je již v jiném, a sice v tom, že, navzdory povědomí, oni prostě nevidí jinou možnost vrátit se do normálního života (normalizovat finanční stav), ale jako hra v kasinu. Tj. jejich finanční situaci již nelze napravit jen tím, že pracujeme a nehrajeme. Například ztráta bytu a mnohamilionové dluhy. Spásu vidí pouze ve hře, i když samotný proces jim už nepřináší radost a emoce, které jsou nové hráče vlastní. Spíše naopak, hra u takových lidí vzbuzuje znechucení a dá se říci, že hrají “přes sílu, pro peníze”.

Podle mého názoru je možné přestat hrát. K tomu však musí dojít k emocionálnímu otřesu, který bude mnohem “živější” dojmy ze hry (efekt prohry nebo výhry). Takovým otřesem může být například ztráta (smrti) blízkého člověka, zvláště pokud byla vyprovokována hrou. Vysoká “cena” pro hru, že?